20 Temmuz 2013 Cumartesi

Direnen kızlar çok güzel!!!


                                           DİRENEN KIZLAR ÇOK GÜZEL!

                          
                    31 Mayıstan beri süre gelen Gezi Parkı olayları ve direnme sürecince bir çok olay yaşandı. Her ne kadar başka türlü lanse edilmeye çalışılsa da  silahsız ve küfürsüz eylem hakkımızı kullandık .Herkes İstanbul da olamadı ama bir çok şehirde eylem düzenlendi ,direnişe destek verildi.Gezi Parkında olduğu gibi Eskişehir de de eylem alanları oluşturuldu ,geceden sabaha kamp alanlarında söz hakkımızı en güzel şekilde savunduk.Elbette bizden hiç kimsenin canı yanmasın ,burnu bile kanamasın isterdik. Ama sosyal medya ile bütünleşen bu eylemde gelen her haberle birlikte bizde üzüldük.Diğer yandan attıkları fotoğraflarla ve giydikleri ile bambaşka bir moda yarattılar.İşte eylem boyunca neler ,neden giyildi hepsini  şöyle bir toparladım.
      
             ÇANTA :    

                  Daha rahat taşındığından sırt çantalarımızı dolaplarımız dan çıkardık ve yanımıza aldık.İçlerinden gereksiz her şeyi çıkartarak tabi (makyaj malzemeleri ,büyük cüzdanlar) Yerine yüz maskeleri yerleştirildi, bulamayanlar için  ise İlk günler , sadece göz kısmını örten yüzücü  gözlükleri çok revaçta olsa da gözleri daha iyi koruyabilmek için o minik gözlükler yerini , yüzün yarısını kaplayan yüzücü  gözlüklerine bıraktı (ilk zamanlar nefes alırken zorlansak da zamanla insan alışıyor). Birde soğuktan  korunmak için (özellikle geceleri ihtiyaç duyulacak)yedek kıyafet ,kalın üst baş alınmalı.
                Gaza maruz kalınca kullanmak üzere ilaç ve sütle karışımı yapılan  solüsyonlar şişeye dolduruldu.Limon ve sirkeyi unutmamak lazım tabi :) 
   
      AYAKKABI :      

               Gündelik işte ,okulda giydiğimiz topuklu ayakkabılar çıkartıldı, yerine en rahat edeceğimiz spor ayakkabılar giyildi. Babet giyenlerde vardı ama ,sokaklar TOMA' nın suyu ile dolup taşmışken onlarla koşturmak zorunda kalmak pek akıllıca değil . 
     
          ÜST BAŞ : 

                Gündelik  Teri emen pamuklu atletlerin üzerine ' Everyday i'm chapulling' gibi günün anlamına uygun tişörtler giyildi. Sadece havanın soğuk olması nedeniyle değilde o kapsüllerin bir yerimize isabet etmesi durumunda acıyı en aza indirmek için her yeri kapatmak şart.  Bacakları boydan boya kapatabilecek bir taraftan da koşabilecek kadar rahat hissettiğimiz taytlar  ve kot pantolonlar revaçtaydı. 

    

    
           AKSESUAR :
  
               Gaz maskesi bulamayıp alamayanların da çözümü hazırdı. Pamuklu kumaştan yapılmış fularlar boyuna üçgen şekilde dolandı. Takılar çıkartıldı. Saçlar lastik toka ile  toplandı.

not : Direnen kız özgürleşen kadındır!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme